Szaleństwo na torach wyścigowych dla zaawansowanych

Tor wyścigowy

Kierowcy, którzy lubią adrenalinę i szukają sportowych wrażeń, coraz chętniej decydują się na skorzystanie z możliwości jazdy lekkimi samochodami na torach wyścigowych. Przejażdżka sportowym autem z dużą prędkością to coś, o czym marzy większość kierowców, w szczególności mężczyzn, dlatego wielu z nich decyduje się na skorzystanie z możliwości odbycia krótkiego kursu jazdy na torze.

Sposób na rozrywkę

Jazda sportowym samochodem jest nie tylko doskonałym sposobem na zabawę czy adrenalinę, ale także na odreagowanie stresu. To odpowiednia rozrywka dla każdego fana motoryzacji, a możliwość wykonywania ślizgów czy driftów na torze na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Trochę teorii

Przed jazdą każdy uczestnik jest zapoznawany z podstawami kierowania sportowym pojazdem. Dzięki temu znacznie zwiększa się komfort jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Doświadczony instruktor ma za zadanie zaznajomić uczestnika ze specyfiką danego pojazdu i przedstawić mu zasady, których należy przestrzegać podczas jazdy na torach wyścigowych.

Jazda sportowym samochodem

Po części teoretycznej uczestnik może wsiąść za kierownicę i wykonać kilka samodzielnych okrążeni na torze. Przez cały czas jazdy na miejscu pasażera siedzi instruktor, który służy radą podczas wykonywania kolejnych manewrów i dba o bezpieczeństwo na torze.

Sportowe samochody

Większość torów oferuje do wyboru kilka modeli samochodów, dzięki czemu uczestnicy mogą wybrać auto, które najbardziej będzie im odpowiadać. Popularnością cieszą się przede wszystkim Ferrari, Lamborghini, Porsche, Lotus Exige, Jedi czy Ariel Atom. Szeroki wybór samochodów umożliwia spełnienia motoryzacyjnych marzeń i gwarantuje niezapomniane wrażenia na torze.

Jazda z zawodowym kierowcą

Dla tych, którzy chcieliby poczuć adrenalinę na torze, ale nie są pewni własnych umiejętności, istnieje także możliwość zajęcia miejsca pasażera, podczas gdy za kierownicą będzie znajdował się doświadczony kierowca. Dzięki temu każdy ma możliwość zobaczenia warsztatu i niesamowitych możliwości, jakie daje sportowy samochód – nawet osoby, które nie mają prawa jazdy mogą zaznać sportowych wrażeń.


Zobacz także: Jazda samochodem w niekorzystnych warunkach atmosferycznych