Mały samochód dla początkującego kierowcy

Samochód dla początkującego

Po zdaniu państwowego egzaminu na prawo jazdy przychodzi czas, kiedy młody kierowca musi wybrać swój pierwszy samochód. Najczęściej wybór pada na auto niewielkich rozmiarów, które będzie najlepszym rozwiązaniem dla początkującego kierowcy.

Mały litraż

Młodzi kierowcy zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na samochód, który będzie zużywał ogromne ilości benzyny. Im mniej więc auto będzie paliło, tym lepiej, tym bardziej, że już koszt ubezpieczenia na pewno będzie bardzo wysoki, dobrze więc zaoszczędzić chociaż na benzynie.

Prosta konstrukcja

Najlepiej, by pierwszy samochód był prosty konstrukcyjnie, co pozwoli na naprawianie wielu rzeczy samodzielnie. Dzięki temu młody kierowca wiele rzeczy będzie mógł naprawić sam, a nawet w przypadku udania się do mechanika opłaty za świadczone usługi nie będą zbyt wysokie. Dobrze też, by pierwsze auto było popularne, co pozwoli na łatwy zakup części, i to w korzystnej cenie jeśli pojawi się taka konieczność.

Jaki samochód wybrać?

Jest kilka propozycji, które cieszą się największą popularnością wśród młodych kierowców. Najchętniej wybieranym samochodem jest Toyota Yaris, którą większość początkujących kierowców doskonale zna z czasu odbywania kursu przed egzaminem. Samochód jest mały, dlatego łatwo wykonuje się nim wszelkiego rodzaju manewry, jest także naprawdę dobrze zrobiony, a co za tym idzie – nie psuje się często. Na pewno przypadnie też do gustu młodym kierowcom ze względu na niewielkie ilości paliwa, które zużywa.

Innym chętnie kupowanym samochodem jest tani i prosty w budowie Ford KaTo gwarantujący bardzo niskie koszty napraw albo Fiat Panda w naprawdę niskiej cenie, niewielkich kosztach eksploatacji i łatwości kupienia zapasowych części. Inne poręczne auto odpowiednie dla osób, które niedawno zdały egzamin na prawo jazdy, jest Renault Clio – samochód mały, poręczny i komfortowy o przytulnym wnętrzu. Kilka lat temu został udoskonalony, dzięki czemu stał się jeszcze bardziej niezawodny, a tym samym jest atrakcyjną ofertą dla młodych kierowców.


Zobacz także: Szkoła driftu